Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Dotazy zákazníků

Napsat dotaz


 

Dezinfekční úklidové prostředky s vůní  

Dobrý den, máte v sortimentu dezinfekční prostředky s vůní? Nechci používat chlorové čističe, ale potřebuji mít zaručenou dezinfekční účinnost. Předem děkuji za odpověď. Mgr. Kovářová, provozní ZŠ

Děkujeme za Váš dotaz. Dezinfekční prostředky s vůní máme v našem sortimentu také. Jedná so výrobky MIKASEPT GAL a MIKASEPT KAS. Tyto výrobky jsou určené na všechny omyvatelné plochy a povrchy. Doporučujeme tyto dva typy střídat (např. po 2 týdnech) jako prevenci před tvorbou rezistence mikroorganismů. Tyto prostředky představují základní užívanou kombinaci, příjemně voní - nezapáchají po chlóru, obsahují i mycí složky - čistí a dezinfikují.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Jak na nerez

Dobrý den, delší dobu bojuji s údržbou nerezových ploch v domácnosti, bez uspokojivého výsledku. Můžete mi doporučit nějaký čistící přípravek, kterým nerez vyčistí bez šmouh?

Ačkoliv přípravků na nerez existuje celé řada, není tak snadné nalézt jeden plně vyhovující, univerzální. Mezi základní čistící přípravky na očištění nerezových ploch a spotřebičů, které se následně oplachují vodou, můžeme doporučit ALTUS Ciner, který si poradí i s usazeným vodním kamenem. Mastnotu, nejen ze sporáku, hravě odstraní ALTUS Kuchyně.
Za téměř „univerzální“ můžeme označit speciální čistící útěrky, které jsou taktéž vhodné pro denní čištění, na matný i lesklý povrch. Mezi speciální čističe, které zanechávají na povrchu ochranný film, patří také ALTUS Metalex a M3 čistič nerezové oceli. Po jejich aplikaci se již následný oplach neprovádí.


Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám s výběrem přípravku „na míru“ pomůžeme.

Bc. Daniel Řezník, Vývojové oddělení
 

Čištění zašlé dlažby

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Sundali jsme v bytě lino, které tam bylo asi 30 let, pod ním je původní dlažba cca 70 let stará, je špinavá ale jinak v pořádku. Zbytky lepidla se mi podařilo odstranit Cifem a kartáčem ale dlaždice jsou zašlé. Je možné to něčím vyčistit? Předem děkuji a přeji pěkný den. Petra P.

Děkujeme za Váš dotaz, na důkladné očištění dlažby Vám můžeme doporučit přípravek TOVAL. Produkt můžete dle potřeby naředit s vodou (doporučuji začít 1:5), na odolávající špínu použijte koncentrát. Přípravek nechte působit alespoň 7 minut. Efektivitu čištění lze zvýšit mechanickou pomocí (koštětem, rýžovým kartáčem), Po ukončení čištění je nutné dlažbu důkladně omýt vlažnou vodou.
Toval patří mezi žíraviny a je nutná zvýšená obezřetnost při jeho používání. Doporučujeme gumové rukavice, popřípadě ochranné brýle, zabezpečte dostatečné větrání prostoru.

Bc. Daniel Řezník, Vývojové oddělení
 

Renovace PVC, linolea a marmolea

Dobrý den, hledáme přípravek na renovaci linolea v naší firmě. Viděl jsem, že něco máte ve vaší nabídce, chtěl bych se zeptat, co byste nám mohli doporučit? Jan M.

Na renovaci podlahy ve vaší firmě lze doporučit námi vyráběné výrobky zn. POLYMER. Jedná se o samolešticí polymerní disperze BASIC, MEDIC a METALLIC, které jsou vhodné na elastické podlahoviny, mezi které patří linoleum, PVC a marmoleum. Medic má zvýšenou odolnost vůči ošetřování desinfekčními prostředky v nemocnicích, nejodolnější pro mechanicky namáhané povrchy – např. kanceláře, jídelny a chodby ve firmách je Metallic. Basic lze použít např. ve školkách, kde mají děti přezůvky – papuče. Spotřeba těchto polymerů se v závislosti na podmínkách pohybuje mezi 2-3l na 100 m2 / 1 vrstva. Nanášejí se 1-4 vrstvy, dle opotřebení povrchu podlahoviny. Před nanesením polymeru je nutné podlahu řádně vyčistit přípravkem STRIPPER a pak zneutralizovat – setřít pouze vodou. Disperze jsou dostupné v 5l a 10l baleních. Podlahovina s nanešeným polymerem je pak krásně lesklá a vypadá jak nová. Pro následnou údržbu a mytí podlahoviny doporučujeme náš čisticí přípravek ALTUS CLEANER LAVO, který je k nanešené polymerové vrstvě velmi šetrný. Všechny polymerní disperze mají protiskluznou vlastnost. Je možné u nás objednat také pracovní náčiní – ROZMÝVÁK k nanášení polymerů. Doporučujeme věnovat pozornost PRACOVNÍMU POSTUPU, aplikace polymerů však není nikterak složitá a zvládne ji i laik. Další případné otázky rádi zodpovíme.

Bc. Daniel Řezník, Vývojové oddělení
 

Provonění toalet, koupelen a jiných místností  

Dobrý den, vyrábíte prosím něco na provonění toalet? Uklízím ve škole a potřebovala bych něco, co vydrží příjemně a intenzivně vonět delší dobu a nemusí se aplikovat každý den. Děkuji Kopecká P.

K provonění toalet, koupelen a jiných místností jsou ideální naše vonné přípravky řady ALTUS DEO – ALTUS DEO SAMOS, ALTUS DEO MARTINIK, ALTUS DEO FLAMENGO a ALTUS DEO OCEAN. Jednotlivé druhy se od sebe liší vůněmi. Jedná se o vonné koncentráty, které velmi příjemně voní a zároveň neutralizují nepříjemné pachy.  Aplikují se na nenasákavé povrchy, např. na dlaždičky, na venkovní povrch toaletní mísy, do nádobky s WC kartáčem, do okrasné nádobky apod. Účinkují několik dnů. Obsahují čisticí složky, takže je lze také použít k přípravě mycího roztoku pro úklid pevných povrchů, např. podlah, stěn, sanity apod..

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Čisticí přípravky bez obsahu chloru na sanitu

Dobrý den, mám dotaz, je možné u vás objednat na čištění sanitárního vybavení přípravky bez chloru?
Ing. Svatava Dvořáková

 
Na čištění sanitárního vybavení (WC, sprchové kouty, vany, umyvadla, vodovodní baterie, obklady, dlažba …) vyrábíme bez obsahu chloru následující přípravky:
  • ALTUS ALSAN, ALTUS SANITAR, ALTUS ALSAN WC gel – pro denní čištění, po použití těchto přípravků je sanitární vybavení zbavené všech nečistot a je krásně lesklé.
  • ALFA-CID – pro generální úklid, výborně odstraňuje silně ulpělé dlouhodobé znečištění, dokonale vyčistí i spáry v obkladech a dlažbě.
Bc. Daniel Řezník, Vývojové oddělení

Jak vyčistit skvrny od Sava na dlažbě?

Dobrý den, jak prosím odstraním šedivé skvrny od Sava na kamenné černé hladké dlažbě?
 
Nevím, zda je dlažba hloubkově zničená či její glazura, to na dálku nelze vědět, ale můžete zkusit kyselinu citronovou rozmíchat s teplou vodou ( sáček 120 g na 1 l vody ), tak si připravit roztok, kterým opatrně čistým hadrem zkuste na jednom místě potřít skvrnu, nechat působit cca 5-10 min. a pak důkladně opláchnout vodou. Jelikož chlornan sodný - aktivní látka v Savu je zásaditý, možná neutralizace pomůže, ale pokud je to hloubkové, či je narušená glazura, obávám se, že pomůže jen výměna dané dlažby ( vyřezat jednotlivou dlažbu a vyměnit za novou, firmy které dlažbu pokládají, to běžně dělají ).
 
Tamara Crháková, Vývojové oddělení


Kalhoty polité Savem

Dobrý den, modré kalhoty jsem nechtěně polila Savem, udělal se tam bílý flek. Chtěla bych se zeptat, jestli by to šlo nějak vyčistit nebo co s tím mám udělat. Děkuji Mitková.
 
Bohužel Vám musím sdělit, že nelze ničím vyčistit odbarvenou tkaninu, Savo obsahuje chlornan sodný, který nenávratně odbarvuje textilie.
 
Tamara Crháková, Vývojové oddělení


Čištění betonové dlažby od běžných nečistot a uhelného prachu

Dobrý den, chci se zeptat, čím čistit betonovou dlažbu jak od běžných nečistot, tak i od skvrn od uhlí nebo uhelného prachu. Mám dlažbu u východu ze sklepa venku a jak chodím ven, tak na ni nanáším uhelný prach a dělají se nepříjemné stopy, i po skládání uhlí. Předem díky za odpověď.

Na vyčištění dlažby doporučuji náš přípravek ALTUS LETOSAN, který nanesete na dlažbu a rozetřete pomocí rýžového koštěte do dlažby (necháte působit cca 10-15 min.) a poté důkladně opláchněte vodou. Pokud máte, můžete použít na oplach vapku. Čištění bude možná potřeba zopakovat, neboť se jedná o pórovitý materiál a špína uvnitř vystupuje opět na povrch dlažby.

Tamara Crháková, Vývojové oddělení


Jaký mycí přípravek použít na podlahy k zamezení vzniku statické elektřiny?

Dobrý den, prosím o vytypování přípravku, který by zamezil vzniku statické elektřiny při pohybu osob po podlaze. Předem děkuji.

Na umývání podlah  můžete použít náš přípravek DISTAT. Tento přípravek je vyvinut pro tyto účely. Jeho speciální složení – kombinace povrchově aktivních látek neiontového charakteru a antistatického činidla zabraňuje vzniku statické elektřiny.

Tamara Crháková, Vývojové oddělení 
                                                                                                                                       

Jak kvalitně a bez námahy udržovat koupelnu čistou a zářivě lesklou?

Dobrý den,
prosím o radu, jak bez namáhavého čištění kartáčem udržovat koupelnu čistou a lesklou? Vyzkoušela jsem již několik přípravků z obchodů, ale s ničím jsem nebyla stoprocentně spokojena. Na vašich stránkách jsem se dočetla, že dodáváte také do úklidových společností, takže byste mi snad mohli nějaký váš přípravek doporučit. Předem děkuji za odpověď.

Vaši koupelnu Vám pomohou velmi kvalitně a bez námahy udržovat v čistotě a lesku naše dva přípravky s názvem ALTUS ALSAN a ALTUS SANITAR. Přípravky se používají na vodovodní baterie, umyvadla, vany, sprchové kouty, obkladačky a dlažbu. Z povrchů sanitárních zařízení a keramiky odstraňují vodní rez, vodní kámen, zbytky mýdla i dlouhodobě usazenou špínu a nečistoty. Zanechávají svěží vůni a ALTUS ALSAN ještě navíc také vůni desinfekce. Přípravky jsou určeny na denní úklid. Pro generální úklid sanitárních prostor můžete použít náš čisticí přípravek ALFA-CID. Tento přípravek Vám vyčistí a odstraní i ta nejhorší a velmi zašlá znečištění. Je výborný také na čištění znečištěných spár v obkladech a dlažbách.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje
 

Čím čistit podlahoviny s PU povrchovou úpravou?

Dobrý den,
mám dotaz ohledně čisticího prostředku. Před pár roky jsme položili v učebně linoleum s PU povrchovou úpravou. Firma, která lino pokládala, současně dodala čisticí prostředek. Firma skončila v likvidaci, prostředek dochází a nemůžeme sehnat nový. Mohli byste nám poradit, případně nabídnout jiný prostředek?
 
Na podlahoviny s PU (polyuretanovou) povrchovou úpravou můžete použít náš čisticí přípravek ALTUS CLEANER LAVO. Tento přípravek je určen na čištění takto upravených podlahovin a na podlahoviny s polymerovými nánosy. Přípravek díky speciálnímu složení podlahoviny nenarušuje a krásně voní po moři. Je možno si ho zakoupit i v provedení s antibakteriální přísadou.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Jak funguje čisticí přípravek DESAP pro jaderné elektrárny?

Dobrý den,
jak funguje váš čisticí přípravek DESAP pro použití v jaderných elektrárnách? Předem děkuji za odpověď.
 
Čisticí přípravek DESAP, vyvinutý pro jaderné elektrárny, obsahuje desaktivační složku v detergentu. Tímto přípravkem čistí a umývají podlahy v elektrárnách, aby zabránili šíření radioaktivních látek. Proto podle předpisů musí používat vhodné přípravky tohoto složení a určení.
 
Tamara Crháková, Vývojové oddělení

Jak se zbavit mastnoty na digestoři?

Dobrý den,
mám dotaz, jak se zbavit mastnoty na digestoři?


Na odstranění mastnoty z kuchyňské digestoře použijte náš přípravek ALTUS BOXER, který naneste na povrch, rozetřete houbičkou, nechte chvíli působit (5 až 10 min.) a poté důkladně setřete vlhkou hadrou a opláchněte vodou. Pokud se jedná opravdu o velmi silné znečištění, tak celý proces opakujte. Tento přípravek obsahuje “tekutou drátěnku“, která má vysoké odmašťovací schopnosti. Nemusíte se bát, že by Vám tato “tekutá drátěnka“ poškrábala povrch digestoře.  

Tamara Crháková, Vývojové oddělení


Čím vyčistit bílou dlažbu?

Dobrý den,
v koupelně jsme položili bílou dlažbu ale při rekonstrukci která se provádela vedle v místnosti se i tak zanesla a opravdu už není bíla, navíc je zde i par míst od lepidla kterým se dlažba lepila a ničím mi to nejde dolu, už jsem to i drhla kartáčem pořádne a nic :-( pomohl by toval nebo jak se jmenuje přípravek který jste již zminili v diskusi?

 
Na vyčištění dlažby od zbytků lepidla, spárovačky atd, můžete použít náš přípravek ALTUS LETOSAN, který rozpouští zbytky cementových lepidel a malt, přípravek naneste naředěný 1:1 s vodou na dlažbu, nechte působit 5 minut a následně důkladně opláchněte vodou.
Na místa od lepidla můžete použít koncentrát, nanést ( polít ), nechat chvíli působit a důkladně také opláchnout vodou.

Tamara Crháková, Vývojové oddělení

Vyčištění dlažby od omítky

Dobrý den,
firma nám provedla zateplení domu a následné "natažení" omítky s barvou. Protože však nebylo provedeno zakrytí dlažby na dvorku, došlo k ušpinění dlažby (teraso beton dlažba) touto omítkou a po mechanickém očištění dlažby na ní zůstaly dosti viditelné oranžové skvrny. Jaký je v tomto případě, prosím, nejvhodnější prostředek k vyčištění ? Děkuji mnohokrát.
 
Na odstranění zbytků omítky můžete použít náš přípravek ALTUS LETOSAN, jedná se o kyselý čistící přípravek, který rozpouští cementové zbytky malty a omítek.
Naneste na dlažbu ( ředění dle návodu na etiketě ), nechte působit 5-10 minut a pak důkladně opláchněte vodou.

Tamara Crháková, Vývojové oddělení

Vyčištění mastných skvrn z betonu

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit, čím by se dali vyčistit mastné skvrny ze stropu z pohledového betonu? Zůstaly tam po sundání bednění. Zkoušíme paročističem se spec. saponátem, ale moc to nejde. Dělníci používali rostlinný slunečnicový olej na vymazání desek. Je nějaká chemie? Děkuji
 
Na odstranění mastných skvrn od oleje z betonu můžete použít náš přípravek FINAL 1000, jedná se o silný alkalický odmašťovací přípravek ( používejte ochranné pomůcky ).
Naneste přípravek naředěný 1:1 s vodou ( vlažnou ) na mastné skvrny, nechte působit 10 minut a pak opláchněte vodou. Můžete zkusit použít i parní čistič s tímto přípravkem.
Bude však nutné tento postup opakovat, neboť beton je nasákavý materiál, mastnota bude vzlínat na povrch.

Tamara Crháková, Vývojové oddělení


Hloubkové čištění dlažby

Dobrý den,
v našem ústavu máme ve stájích pro malá zvířata podlahy z dlažby Taurus. I přes všemožné umývání zůstávají na podlaze fleky. Přestože se jedná o provoz, kde se provádí každodenní umývání, tak se do dlažby zažerou také stopy od korodujících nožiček stolů, které nejdou odstranit. Prosím o radu, jak vyčistit flekatou dlažbu.


Na hloubkové čištění dlažby vyrábíme přípravek TOVAL. V tak náročném provozu, jako je ten váš, bych Vám doporučila použít pro první čištění koncentrát nebo ředění 1:1 s vodou. Rozetřete po podlaze, nechte působit cca 15 min. a poté čistěte kartáčem nebo hadrou. Nakonec podlahu přejeďte nebo spláchněte důkladně jen vodou. TOVAL by Vám měl určitě pomoci. Přípravek je možno si objednat  v našem e-shopu nebo na telefonech 516 476 808 a 724 538 635. Pro každodenní úklid lze pak používat náš přípravek ALTUS CLEANER LAVO, který zanechává krásný lesk a velmi příjemně voní. 

Tamara Crháková, Vývojové oddělení

Vyčištění konví na mléko

Dobrý den,
na internetových diskuzích jsem se dočetl, že na čištění hliníku je vhodný váš přípravek ALPUR EXTRA. Je možno tento přípravek použít na čištění hliníkových konví na mléko, tak aby byly zdravotně nezávadné a daly se v nich skladovat potraviny?


Náš přípravek ALPUR EXTRA je vhodný k čištění hliníku. Můžete jej použít i na čištění konví na mléko. Po vyčištění musíte konve řádně vypláchnout vodou, přípravek poté nezanechává žádná rezidua.

Tamara Crháková, Vývojové oddělení

Jak vyčistit koženkovou sedačku

Prosím o radu, potřebuji vyčisti na bílé koženkové sedačce zašlé žluté fleky otisklé od hrnků - od čaje. často se tam pokládaly na bok sedačky a ted nemuzu vycistit kruhy - fleky po hrncích. Prosim poraďte, spěchá to.

Koženka je velmi savý a na druhou stranu citlivý materiál, proto na vyčištění skvrn od čaje zkuste použít peroxid vodíku (z lékárničky), který se používá na desinfekci ran a prodává se v lékárně. Zkuste nejprve na malou část skvrny nanést vatičkou nebo čistým hadříkem tento roztok, nechte působit pár vteřin a důkladně opláchněte vodou. Měli byste být úspěšní.

Tamara Crháková, Vývojové oddělení
 

Odstranění skvrn ze skla

Dobrý den,
odstraňoval jsem starý nátěr ze skla balkonových dveří kovovou špachtlí. Sklo není podřené, ale zůstaly na něm čárky od kovu špachtle. Čím je mohu dostat pryč?


Pokud na skle zůstaly opravdu jen čárky od kovu špachtle, pak je lze vyčistit 1-2%ním roztokem kyseliny citrónové (ten si připravíte navážením 1-2g kyseliny citrónové a rozpustíte toto množství v jednom litru vody). Tímto roztokem potřete čáry na skle, nechte chvíli působit a omyjte vodou. Tento postup bude asi nutné zopakovat. Kyselina citrónová by měla kov rozpustit na soli, které jsou bezbarvé a umyjí se s vodou pryč.

Tamara Crháková, Vývojové oddělení
 

Odstranění rzi z lesklé kameniny

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit, jak odstranit rez z broušené lesklé kameniny?
Děkuji. Ondrová


Rez z kameniny odstraníte kyselinou citronovou. Připravte si 10%ní roztok (10g kyseliny do 1l vody) a opatrně vyzkoušejte rez vyčistit. Pak opláchněte důkladně vodou. Pokud by takto připravený roztok skvrny nevyčistil, můžete zkusit silnější koncentraci (např. 20%ní - 20g kyseliny do 1l vody).

Tamara Crháková, Vývojové oddělení


Výkvět na obkladových cihličkách od Bricklandu

Prosím o radu, jak odstranit a zamezit výskytu bílých skvrn, které se objeví každé jaro na stěnách obložených cihličkami. Děkuji

Na stěnách cihliček se zřejmě objevují vyloučené anorganické soli, které se derou na povrch vlivem klimatu. Tyto skvrny můžete odstranit pomocí našeho výrobku ALTUS ALSAN nebo ALTUS LETOSAN. Nejprve vyzkoušejte přípravek naředěný 1:2 (1 díl přípravku : 2 díly vody). Pokud skvrny nezmizí, použijte koncentrovaný přípravek - t.z. přípravek neřeďte vodou. Zamezit dalšímu výskytu nelze.

Tamara Crháková, Vývojové oddělení


Vyčištění kamenné podlahy

Dobrý den, prosím o informaci, čím nejlépe vyčistit kamennou podlahu v administrativní budově?

Nevím jestli zkusit FINAL nebo BOXER. Děkuji za zpětnou zprávu a přeji pěkný den.

Lydie Bednáriková
TEDOM a.s.
Jablonec nad Nisou


K vyčištění kamenné podlahy lze použít náš čisticí přípravek ALTUS BOXER. Tento produkt obsahuje složky, které z kamenné podlahy odstraní všechny standardně nanešené nečistoty.Jedná se o koncentrát, který se dále ředí vodou. V případě, že se jedná opravdu o velmi silné znečištění, jsme schopni nabídnout i agresivnější výrobky.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodejeRez na digestoři

Dobry den,
novou digestor jsem vytrela specialnim pripravek Cif na nerez, po nekolika dnech se na nekterych mistech objevilo hodne malich rezavych skvrnicek. Neni to po cele digestori, jen v urcitych partiich, vubec tomu nerozumim, jak se to mohlo stat. Mohli byste mi doporucit pripravek na jejch odstraneni, a to s ohledem na to, aby nedoslo k jinemu poskozeni. Dekuji


Jestliže Vám vznikla tzv. bodová koroze na plochách digestoře, není na vině čisticí přípravek, ale kvalita nerezového materiálu. V poslední době se množí stížnosti na rezavění nerezu a první důvod, který spotřebitele napadne, je ten, že příčinou je čisticí přípravek. Problém byl probírán také v televizi a certifikovaný ústav prokázal, že jednoznačně je na vině kvalita nerez oceli. Firmy v zájmu snižování nákladů nakupují nekvalitní nerezy např. z Číny, které vlastně vůbec nejsou nerezy, protože tam chybí ty prvky, které nerez dělají nerezí (chrom, nikl, molybden ap.) Můžeme Vám pouze doporučit vyčistit a nadále čistit tyto předměty neutrálními až slabě alkalickými čisticími přípravky (např. náš výrobek ALTUS BOXER - naředěný), dále pomáhá ochranný nátěr a především reklamovat kvalitu digestoře.

Ing. Jana Široká, Vedoucí vývoje


Odstranění mastných skvrn z venkovní dlažby

Dobrý den. měli jsme oslavu a když jsem uklízela terasu, tak jsem si všimla, že jsou na ni mastné fleky od masa. Jde to něčím umýt? Předem moc děkuji za odpověď.

Mezi naše výborné čističe mastných skvrn na pevné povrchy patří FINAL 1000, TOVAL a ALTUS BOXER. První dva produkty patří mezi žiravé a doporučila bych je k použití spíše profesionálům, to znamená např. úklidovým firmám. Ve vašem případě bych zvolila produkt ALTUS BOXER. Jedná se o výrobek, který je podobného charakteru jako první dva čističe, ale je mírnější a není žiravý. Stačí jej použít ve vyšší koncentraci, přímo na mastné skvrny i koncentrovaný. Nechte jej působit 5-10 min., potom umyjte co nejteplejší vodou. Musím Vás upozornit na to, že dlažba je pórovitá a mastnota mohla proniknout do hlubších vrstev. Po čase vyvzlíná nahoru a je potřeba ji znovu umýt dle výše popsaného postupu.

Ing. Jana Široká, Vedoucí vývoje
 

Vyčištění hliníkového stropu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat jaký prostředek je nejlepší na odstranění mastnot,kouře z výfuků traktorů a jiných docela starších nečistot na hliníkovém stropě-vlnitý plech.
Předem děkuji za odpověď,
S pozdravem Jana Burišková.


K vyčištění hliníkového stropu od mastnot, kouře z výfuků a jiých nečistot můžete použít dva naše přípravky, a to ALTUS BOXER - odmašťovací čisticí přípravek na silně znečištěné povrchy a ALPUR EXTRA - čisticí přípravek na kovové, zvláště hliníkové povrchy a předměty. Doporučuji zakoupit a vyzkoušet oba přípravky, uvidíte, který bude na váš znečištěný povrch lepší. Zbytky jak jednoho, tak druhého přípravku, určitě využijete pro jiná čištění.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Jak odstranit rez ze stropu z pohledového betonu

Prosím o radu. Firma nám zhotovila monolitické žb stropy, ale protože nebyly dobře očištěny bednící desky od drátků z armatury, jsou na stropě rezavé skvrnky po drátcích. Stropy musí zůstat tak jak jsou, protože jsou koncipované jako surové z pohledového betonu. Bojíme se strop brousit, protože to již bude vidět. Spíš bychom raději strop očistili nějakým opatrným "restaurátorským" způsobem. Prosím poraďte nám nějaký vhodný přípravek a postup.
Děkuji.
ing. Jaroslav Chalupský


Rez z betonu odstraníte roztokem kyseliny citronové. Jedná se o velmi šetrný způsob, jak lze tento problém vyřešit. Stačí pouze tento roztok aplikovat rozprašovačem na postižené místo.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Razítková barva na čalounění

Dobrý den,
mám dotaz. Na čalouněné sedačce došlo k otisku razítek a hledám prostředek, kterým by to šlo spolehlivě vyčistit.
Děkuji
S pozdravem
Marek Kubín


Razítkovou barvu odstraníte lihem (líh denaturovaný, který zakoupíte např. v drogerii), zbytky půjdou vymýt tekutým pracím prostředkem - koncentrátem. Potom dobře promyjte vodou. Čistěte vždy čistým bílým hadříkem a často měňte.

Ing. Jana Široká, Vedoucí vývoje


Vliv saponátů na čističku odpadních vod

Dobrý den,
můžu používat vaše výrobky, když mám čističku odpadních vod?
Děkuji


Námi vyráběné čisticí přípravky je možno používat i v zařízeních s čističkami odpadních vod. Naše výrobky jsou snadno biologicky rozložitelné. Je nutno ale dbát na omezené používání chemie uvolňující chlor, jako např. SAVO atd. Z výrobků f. ALFACHEM je to pouze přípravek ALTUS LETOSAN.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Čištění výherních automatů

Dobrý den. Prosím o informaci, jaký máme použít čistící přípravek na výherní automaty, které byly v restauracích, kde byl kouř atd. Automaty jsou mastné, od kouře a prachu.
Děkuji za informaci.


Máte 2 možnosti:

1. Z vodního prostředí

Přípravek ALTUS BOXER - udělat roztok 1:5 - 1:10, omýváním nebo nástřikem a následným omytím vodou.

2. Přímým použitím

Přípravky ALTUS BERIS nebo ALTUS MYSKAL, nástřikem a následným setřením čistou textilií.

Pozn. Můžeme připravit i čisticí desinfekční přípravek.

Ing. Jana Široká, Vedoucí vývoje


Čištění skvrn od hliníku ze světlé silikonové gumy

Dobrý den, prosím o radu čím nejlépe očistit tmavé skvrny na světle šedé silikonové těsnící gumě, které jsou způsoběny otěrem gumy o hliníkové profily. Jedná se o těsnící gumu, která slouží k vytěsnění mezer u bazénového zastřešení. Ani technický benzín moc nepomáhá. Děkuji za radu.

Hliník je velmi dobře rozpustný ve zředěných kyselinách, rovněž hydroxidy alkal. kovů jej snadno rozpouštějí (vznikají hlinitany). Doporučuji zkusit čištění zředěným roztokem hydroxidu sodného nebo draselného nebo zředěnou kyselinou chlorovodíkovou (solnou) nebo citronovou.

Ing. Jana Široká, Vedoucí vývoje


Odstranění mastných skvrn z oblečení

Jsme firma, v jejíž náplni je zajištování servisních služeb ve velmi špinavých provozech.Obleky-kombinézi našich pracovníků jsou zašpiněny od šmíru, kolomazy, vazelíny a běžný prací prostředek toto neodstraní. Prosím o doporučení prostředku na rozpuštění nečistot před běžným praním.
Děkuji


Problém lze řešit dvojím způsobem:

1. Systém LAVAR - jedná se o námi vyvinutý systém tekutých pracích přípravků, dávkovacích čerpadel a volitelných pracích a dávkovacích programů. Tento systém vypere i velmi znečištěné oděvy.

2. Kombinace dvou našich produktů TERRAL + ALTUS BOXER. Lze je použít jako namáčecí (30 st.) a následně také jako prací.

Bližší info u Ing. Široké - Vedoucí laboratoře.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Odstranění rzi z terasové dlažby

Dobrý den,
s mužem jsme se přestěhovali do bytu s terasou.Tato terasa je suprová, ale má to jednu vadu...zábradlí, které tam je, nebylo natřeno a tím pádem rez zničil dlažbu. Měla bych k Vám prosbu, čím se dá tato dlažba, která je zničená od rzi na terase vyčistit. Děkuji předem za radu.


Dlažbu na terase znečištěnou od rzi vyčistíte našim výrobkem zn. ALTUS LETOSAN. Jedná se o přípravek, který rez rozpustí.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Odstanění rzi z kamene na venkovním krbu

Dobrý den. Koupila jsem si venkovní krb, obložený kamenem. Nevím co je to za kámen, ale pouští nějakou rez. Zajímavé je, že jenom některé kameny. Řekla bych, že bude hodně železitý , tak asi pro to. Je možné to odstranit aniž bych poškodila, ten beton na kterém jsou kameny přilepené? Děkuji.

Odstranění rzi je možné pouze povrchově, a to našimi přípravky ALTUS ALSAN nebo ALTUS ETOSAN. Jestliže jsou sloučeniny železa obsaženy v kameni, bude se rez objevovat opakovaně.

Ing. Jana Široká, Vedoucí vývoje


Odstranění zbytků stavebního materiálu

Dobrý den, potřebovala bych umýt okna, plastové rámy, železné dveřní zárubně od zbytků malty...Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Okna a plastové rámy vyčistíte od zbytků malty našim přípravkem zn. ALTUS LETOSAN (dle návodu na etiketě). Urputné krusty vyčistíte tak, že se nezředěný Letosan nanese na hadr, ten se přitiskne na hrudku a poťukáváním se vpraví produkt dovnitř a potom se hrudka smyje. Vyčištěný povrch poté opláchněte čistou vodou. Ocelové zárubně je nejlepší očistit drátěným kartáčem. ALTUS LETOSAN není možno používat na kovové předměty.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Odstranění "map" po čističi z hliníkových částí

Dobrý den. Po použití chemického čističe zřejmě na bázi hydroxidu se mi na hliníkových částech objevily "mapy". Až poté mi došlo, jakou jsem udělal chybu. Lze tyto "mapy" odstranit pomocí Vašeho přípravku ALPUR EXTRA? Děkuji za odpověď.

Vlivem alkálií se hliník poškozuje - rozpouští se za vzniku hlinitanů. Právě "mapy" svědčí o tom, že poškození je nerovnoměrné. Přípravek ALPUR EXTRA by mohl vzhled povrchu "srovnat", zcela zaručené to ovšem není.

Ing. Jana Široká, Vedoucí vývoje


Odstranění ochranné fólie z plastových dveří

Dobrý den, prosím Vás o radu, jakým čisticím prostředkem lze odstranit ochrannou fólii z plastových dveří.
Děkuji za odpověď J. Kunová


Ochrannou fólii nutno odstranit z plastových dveří co nejdříve po jejich namontování. Jinak hrozí, že se fólie vlivem slunečního záření "připeče" na dveře. Čisticí přípravek na odstranění takto přilnulé fólie neexistuje. Použít různá rozpouštědla nedoporučujeme, mohla by se narušit povrchová vrstva dveřního plastu. Nezbývá nic jiného, než starou fólii postupně odlepovat.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Přípravek na výtahový nerez a přípravek na dlažbu v bytovém domě

Dobrý den,
prosím o doporučení přípravku na úklid výtahu v obytném domě. Jedná se o výtahový nerez, ne lesklý, jako je např. vodovodní baterie, ale v matu, na němž jsou vidět dotyky, které jsou téměř neodstranitelné vodou a potom suchou hadrou - dělá to velké mapy. Jedná se o výtah značky Schindler. Děkuji za radu. Prosím ještě o doporučení, který z přípravků, které nabízíte, doporučujete na podlahu z dlažby v bytovém domě (matné dlaždice). Děkuji. Příjemný den, Martina Václavková


Na výtah možno použít: ALTUS CINER - nástřik, oplach, MARGAL - nanést na hadr a potírat, ALTUS BIO-SKAL - nástřik, otření. Doporučujeme vyzkoušet, co pro Vás bude nejvhodnější.

Na dlažbu možno použít: ALTUS CLEANER LAVO - účinný a jemný (denní úklid), ALTUS BOXER účinný a důrazný (odmaštění, úklid po cca 14 dnech).

Ing. Jana Široká, Vedoucí vývoje
                                     

Odstranění rzi z kamene

Dobrý den, prosím o radu, čím odstranit rez z kamene ( hrobka z leštěné žuly). Děkuji.

Nejšetrnější vůči žule je kyselina citronová. Udělejte si 10% roztok (100 g do 1 l vody) a potírejte tímto roztokem místa znečištěná od rzi. Zkuste to napřed opatrně někde stranou, bude-li nutné, roztok ještě zřeďte vodou. Postupujte pomalu a opatrně, raději postup opakujte, než abyste působila příliš koncentrovaným roztokem. Závěrem opláchněte vodou.

Ing. Jana Široká, Vedoucí vývoje


Skvrny po Savu na vodovodné baterii

Dobrý den,
při desinfekcí umyvadla Savem se dostala část přípravku i na chromovou vodovodní baterii a tím na ní vznikly nevzhledné skvrny. Šlo by baterii nějak zachránit, nebo poškození je nenavratné?
Předem děkuji.


Při desinfekci umyvadla jste s největší pravděpodobností použila přípravek s obsahem kyseliny, která narušuje kovové povrchy. Jedná se např. o kyselinu chlorovodíkovou. Poškození vodovodní baterie je bohužel nevratné.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Odstranění skvrny od hliníku

Čím odstraním "prskanec" hliníku na bílých obkládačkách.
Děkuji za odpověď.


"Prskanec" od hliníku odstraníte kyselinami v našich přípravcích ALTUS ALSAN nebo ALTUS LETOSAN. Hadrou nebo štětečkem potíráte skvrnu od hliníku nezředěnými výše jmenovanými přípravky. Skvrna se začne rozpouštět. Následně opláchnete vodou. Produkty lze objednat prostřednictvím našeho e-shopu.

Ing. Jana Široká, Vedoucí vývoje


Bílý plastový nábytek

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda máte ve vašem sortimentu nějaký účinný prostředek na vyčištění zašlého bílého plastového zahradního nábytku.
Předem děkuji za odpověď
Brožová


Bílý plastový nábytek se mění vlivem času, osvitu a pod. a stává se nažloutlým a našedlým. Tyto odstíny nejdou umýt, protože je to změna materiálu. Umývání a údržba by měla být vždy šetrná, neagresivními čisticími přípravky, které umyjí prach, případně jiná znečištění. Z našich výrobků je vhodný ALTUS CLEANER LAVO nebo ALTUS FIALKA.

Ing. Jana Široká, Vedoucí vývoje


Čištění LCD televizní obrazovky

Dobrý den,
prosím o radu, jak a čím nejlépe čistit obrazovky (LCD televize).


Na čištění LCD televizních obrazovek můžete použít náš přípravek zn. ALTUS BERIS. Jedná se o šetrný a přitom velmi účinný antistatický čistič výpočetní techniky a spotřební elektroniky. Je vhodný jak na čištění korpusů (obalů), tak i vnitřních částí takovýchto zařízení. ALTUS BERIS odstraňuje prach, mastnotu, nánosy z tábákového dýmu, zbytky inkoustu, razítkové barvy a lepidel a mnoho dalších nečistot. Je vhodný také na čištění kancelářského vybavení - kopírky, tiskárny atd. Výrobek je jemně parfemován.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Čištění markýz

Prosím o radu, čím nejlépe vyčistit venkovní textilní markýzu. Je znečištěná směsí prachu, zbytků rostlin a hmyzu. Mohu ji demontovat a čistit na ploše. Je pruhovaná a světlá.
Děkuji za odpověď. Bohumila Fišerová


Venkovní markýzu lze čistit našimi přípravky ALTUS KOBERAL (pěnivý - pro ruční čištění) a ALTUS KOBERAL TM (se sníženou pěnivostí - pro strojní čištění). Přípravky vyčistí i silná znečištění. Je nutno postupovat dle návodu na etiketě. Po čištění opláchněte markýzu vodou.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Čištění nerezového sporáku

Dobrý den, koupila jsem si nerezový plynový sporák a chtěla bych ho čistit pouze prostředkem, kterým nevznikne poškození povrchu a nedojde ani ke změně barvy povrchu. Děkuji za odpověď.

Nerezový plynový sporák můžete čistit našim přípravkem zn. ALTUS CINER. Jedná se o výrobek určený k čištění nerezových ploch a keramiky. ALTUS CINER má také lešticí a desinfekční účinek. Výrobek se v hojné míře používá ve vývařovnách a kuchyních na čištění nerezových dřezů, vodovodních baterií, keramických obkladů a dlažeb atd. Odstraňuje vápenné usazeniny, plíseň a jiné nečistoty. K čištěným povrchům je šetrný a nemění jejich barvu.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Čištění koženkové sedačky od propisky

Dobrý den, prosím o radu,máme popsanou světlou sedačku propiskou, lze ji nějak vyčistit, jakým prostředkem. Děkuji za odpověd.

Koženkovou sedačku lze vyčistit našim přípravkem zn. ALTUS BERIS. Jedná se o výrobek, který obsahuje potřebné ingredience pro odstranění náplně z propisovacího pera. Tento přípravek náplň rozpustí a následně ji setřete hadrou.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Skvrny od hliníku na kalhotech

Dobrý den, moc prosím o radu. Na lyžařském vleku se mi znečistily lyžařské kalhoty od hliníkové tyče. Čím mohu tyto skvrny vyčistit? Vrchní materiál je polyamid, spodní polyester, na pokynech je zapovězeno chem. čištění.
Děkuji za odpověď, pěkný den,
Helena Vašková


Chemicky odstranit nelze bez značného poškození textilie. Lze předpokládat, že skvrna je pouze otěr - t.j. jemné částečky na povrchu textilie, nikoliv uvnitř. Zkuste prosím pouze hodně koncentrovaný roztok (prací gel) aplikovat přímo na skvrnu a jemně promnout, potom promýt vodou.

Ing. Jana Široká, Vedoucí výroby a vývoje


Čištění skvrn od smůly

Dobrý den,
prosím o radu jak vyčistit čalouněnou sedací soupravu - povrchová úprava je teflon - od smůly  z vánočního stromečku?
Děkuji Helena


Doporučujeme použít náš produkt ALTUS BERIS. Postup čištění: Nastříkejte Beris na čistý hadřík (intenzivně) a potírejte znečištěná místa. Čištění opakujte vždy čistým místem hadříku nebo s dalším hadříkem. Nestříkejte Beris přímo na smůlou znečištěné místo, při rozpuštění smůly může tato pronikat do hlubších vrstev potahu. Beris je čisticí prostředek na výpočetní techniku a spotřební elektroniku, ale obsahuje látky potřebné k čištění míst od smůly.

Ing. Jana Široká, Vedoucí výroby a vývoje


Čím vyčistit pánve z vnější strany

Čím vyčistit pánve z vnějšku. Děkuji za radu.

Podle toho, z jakého materiálu je pánev vyrobená:

  • Nerezová pánev - prostředky ALTUS BOXER, Mesina v koncentrované formě - opakovaně. Nutno použít ochranné rukavice
  • Smaltovaná pánev - prostředek ALTUS BOXER
  • Hliníková pánev - prostředek ALTUS BOXER a dočištění prostředkem Ciner


Ing. Jana Široká, Vedoucí výroby a vývoje


Čištění teras. schodiště od zbytků stavebního materiálu

Prosím o radu, čím lze vyčistit terasové schodiště od stavebních zbytků jako je malta , vápno atd.
Děkuji za odpověd´.


Vhodným produktem je prostředek ALTUS LETOSAN. Návod k použití je uveden na zadní etiketě výrobku.

Ing. Jana Široká, Vedoucí výroby a vývoje


Skvrny od rzi na chromových poličkách

Dobrý den.
V koupelně se mi tvoří rez na chromovaných poličkách. Již jsem je jednou odstranila směsí kys.citronové, soli a trochu octa. Jenže se objevily znovu. Potřebuji poradit, jak je odstranit a také jak je "konzervovat" aby se netvořila rez znovu. Děkuji


To, že se Vám utvořily rezavé skvrny na pochromovaných poličkách svědčí o nekvalitním povrstvení chromem. Jestliže jste rez vyčistila směsí kyseliny citronové, octové a kuchyňské soli, tak jste tomu ještě "dodala". Kdykoliv použijete sůl ve směsi s kyselinou, vytvoří se ještě další kyselina a to chlorovodíková (solná), která extremě napadá kov. Pokud nechcete poličku
demontovat a nechat provést další (snad kvalitní) pochromování, zvolte metodu úplného pokrytí izolační vrstvou bezbarvého laku, ovšem na předem dokonale vyčištěný povrch. Pro odstranění rzi zcela postačí kyselina citronová. Poté dobře opláchnout a vysušit.

Ing. Jana Široká, Vedoucí výroby a vývoje


Čistění hliníku - konve na mléko

V předešlých dotazech jsem se dozvěděl, že hliník lze čistit přípravkem ALPUR Extra a v informacích o tomto přípravku jsem zjistil, že ho zřejmě k mému účelu nemohu použít. Chtěl bych se tedy zeptat jestli nabízíte (nebo existuje-li vůbec) nějaký přípravek, kterým bych mohl vyčistit (hlavně uvnitř) staré hliníkové konve na mléko a mohl je nadále používat k účelu ke kterému byly vyrobeny. Děkuji za odpověď.

Nemusíte mít žádné obavy, obdobný produkt ( liší se pouze koncentrací, která je vyšší ) se používá v mlékárnách.  Naše firma jej vyrábí pod názvem DC 11. Kyselina fosforečná, která tvoří aktivní složku přípravku, je šetrná vůči hliníku, ale vyčistí všechny nečistoty a hliník tzv. vyleští. Nikoliv že by to bylo vyleštění jako srovnání povrchu, ale dokonalým odstraněním všech nánosů se hliník "rozjasní". Na čištění konví doporučuji následující postup: ALPUR EXTRA zřeďte asi 1:4-1:5, vyčistěte tímto roztokem vnitřky nebo i vnějšky konví třeba houbou namočenou v roztoku ( pozor- gumové rukavice) a následně dobře několikrát vypláchněte vodou. Jestli je znečištění hodně zastaralé, postup opakujte.

Ing. Jana Široká, Vedoucí výroby a vývoje


Čistič, leštič na titanzinek

Dobrý den, prosím o radu ve věci výběru vhodného prostředku na vyčištění a vyleštění parapetů vyrobených z titanzinku. Děkuji

Materiál titanzinek se dodává přírodní lesklý nebo předzvětralý se světle nebo tmavošedou vrstvou. V žádném případě se neleští, je odolný povětrnosti tak, jak je. K čištění od prachu a jiných nečistot se používá jemný a velice výkonný čistič, např. náš výrobek ALTUS CLEANER LAVO, v přiměřené koncentraci ( 0,3 - 0,5 dcl do 10 l vody ). Nikdy nepoužívejte ani kyselé ani alkalické čističe, obojí vyvolávají dodatečnou korozi.

Ing. Jana Široká, Vedoucí výroby a vývoje


Čištění skvrn od broskví

Prosím o radu, čím vyčistit z bavlněného jednobarevného trička skvrny od broskví. Zkoušela jsem i Vanish. Ale skvrny stále odolávají. Děkuji.

V případě, že jste již skvrny prala nebo čistila, možná i opakovaně, je konečné odstranění problematické. Dá se říci, že během předchozích pracích nebo čistících procesů došlo k dalším chemickým nebo fyzikálně chemickým vazbám s vlákny textilie. Obecně se doporučuje nejdříve skvrnu vyčistit a potom textilii vyprat. Skvrny od ovoce je velmi spolehlivé čistit roztokem kyseliny citronové (10 g do 1 dcl vody) a následně vyprat. Ve Vašem případě - několikrát prané a čištěné tričko - to zkuste. Výsledek nemusí být ale zcela uspokojující.

Ing. Jana Široká, Vedoucí výroby a vývoje


Nepěnící mýdlo


Potřebuji koupit tekuté mýdlo, nepěnící pro mazání článkových dopravníků v potravinářském prumyslu.
Děkuji za odpověd.


Nepěnící tekuté mýdlo lze vyrobit. Možno ho potom ředit vodou a pomocí trysek nanášet na článkové dopravníky.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje


Odstranéní skvrn od rajčat z kuchařského prádla

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat čím odstranit skvrnny od rajčat z bavlněných triček /bílá barva/ a z kuchařských zástěr. Děkuji předem za odpověď Ilona B.

Skvrny od rajčat vypere každý průměrný prací prostředek, protože obsahuje bělící složku perboritan sodný, který účinkuje již při 40 st. C. Pokud nejste spokojená, pokapejte nejdříve skvrnu přípravkem na mytí nádobí, který obsahuje kyselinu citronovou, nebo potřete rozříznutým citronem. Dále perte dle programu pračky a návodu na pracím prostředku.

Ing. Jana Široká, Vedoucí výroby a vývoje


Čištění hliníku

Čím čistit hliník? Předem děkuji za Vaši odpověď. Petr Kadlečík, Praha

Hliník možno čistit prostředkem ALPUR Extra. Jedná se o speciální roztok na čištění kovových, zvláště hliníkových součástek a předmětů v různých fázích opracování. Je vhodný pro mezioperační i konečné čištění. Používá se buď neředěný nebo ředěný v poměru 1:30 - 1:20. Dodáváme jej v baleních 5 l (5,5 kg) a 25 l (28 kg). Mezi největší odběratele tohoto prostředku patří hlavně nákladní autodopravy.

Ing. Milan Seidl ml., Vedoucí prodeje

26.02.2019

NOVINKA: ALTUS Professional CLEANER MARSEILLE

Vážení obchodní přátelé, rádi bychom Vám představili náš nový produkt. Jedná se o univerzální čisticí přípravek s leskem “ALTUS Professional CLEANER MARSEILLE“.

30.11.2018

CARNA4 - krmivo pro psy a kočky

Jelikož je našim velkým koníčkem chovatelství a zvířata máme velmi rádi, tak jsme se rozhodli, že budeme hledat nějaké výjimečné a zdravé krmivo, které budeme propagovat a prodávat.

15.02.2017

Platba kartou na e-shopu

Pro zákazníky našeho e-shopu jsme nově zavedli možnost platby kartou přes platební bránu GP webpay.

09.02.2016

AKTUALITA: Přidána kategorie NOVINKY v sortimentu

Od února jsme na naše internetové stránky přidali novou kategorii NOVINKY v sortimentu. Naše portfolio nabízených výrobků se neustále rozšiřuje a chceme, aby naši zákazníci měli o nových produktech neustálý přehled.

MenuX

InformaceX